12 sierpnia 2015

Recenzja - Judas Ghost 2013 - Łowcy duchów Elżbieta Rogalska


Wrażenia świeżo po obejrzeniu są następujące: 

Film jest mieszanką wiary chrześcijańskiej, magii i okultyzmu. Pierwsza część skupia się na wprowadzeniu niepewności, wyśmianiu zjawisk paranormalnych. Natomiast część środkowa i końcowa to przeplot naiwnej grafomanii horroru i rzekomo nowatorskiego rozwiązania problemu, którego zdradzać nie będę.

Widzimy czworo ludzi, którzy są ze sobą związani, nie tylko zainteresowaniem śmiercią, duchami, demonami, egzorcyzmami, zjawami, etc. ale również wiąże ich przynależność do jednego zespołu instytutu. Zespół został wysłany w sprawie raportu do świetlicy, w której dzieją się nadprzyrodzone rzeczy. Po pierwszej fali bezruchu, kiedy widz zaczyna tracić nadzieję, że cokolwiek przeżyje, pojawiają się drzwi, a za nimi ciemność, a co w ciemności siedzi, dowiecie się oglądając Judas Ghost – przetłumaczone (dziwnie) na język polski jako: Łowcy duchów. Fabuła filmu powoli się rozkręca. Trzeba przyznać, że został tak skonstruowany, że odbiorca nie nudzi się mimo (momentów) braku akcji.

Aktorzy grają przeciętnie (żeby nie napisać beznadziejnie), charakteryzacja również nie odbiega od gry aktorskiej. Końcowa muzyka za to jest ciekawa do tego stopnia, że zamierzam zorientować się kto jest autorem i jaki utwór nosi tytuł. Efektów wizualnych raczej brakuje, są zbyteczne.
Trudna jest jednak rola zagrania bohatera w czterech ścianach (w szkolnej świetlicy).

Nie polecam i nie zniechęcam. Tematyka ciężka egzorcyzmy – raczej w lekkim wydaniu, a nawet w wydaniu w formie żartu. 

Zainteresuje cię również:
Film "Incepcja"
Film "Elling" 
Film "The station agent" 
Film "Babadook" 


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 


Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz