26 sierpnia 2015

Poezja - Tupot majowy - Youtube - szeptem czytane Elżbieta Rogalska

Po awarii zasilacza powróciłam do vlogowania. W ramach szeptem czytane wiersz z maja tego roku pt. Tupot majowy. Przechadzałam się po jasnych błoniach w Szczecinie, a moim oczom ukazał się dziwny twór – jaki? Dowiecie się oglądając wpis vlogowy.  Wiersz ten wraz z kilkoma innymi dałam na zaliczenie przedmiotu:  Komunikacja i kultura języka, na studiach, na 3 roku Edukacji Elementarnej i Integracyjnej.Czasami opłaca się mieć spodnie w błocie, przemoczone ciuchy, gdy pośpiesznie się idzie na uczelnie. Rozglądajcie się dookoła siebie, kiedy idziecie do pracy, na uczelnie, do koleżanki, do kolegi, dziewczyny, chłopaka – gdziekolwiek. Może zobaczycie równie ciekawe zjawiska co tupot majowy.

Maj wszystko rozkwita, budzi się, zaczynają kwitnąć pierwsze kwiaty – przebiśniegi. Słońce dociera do naszych głów, grzeje przyjemnie zmarznięte ręce. Gna nas podmuch wiatru. Zaczynamy dostawać pozytywnych wzmocnień od natury, przyrody. Nabieramy chęci do życia, czujemy, że życie ma jednak sens, że warto czasem wybrać się na spacer.  Kilka kółek na jasnych błoniach to idealne rozwiązanie do treningu przedwakacyjnego, zgubić kilka kilogramów, spojrzeć na zabieganych ludzi, usłyszeć hejnał? Z ratusza urzędu miasta Szczecin. Posłuchać urywki przechodzących obok ludzi – może kiedyś napiszę wiersz z takich urywków? Myślicie, że to dobry pomysł?  Zastanawiam się, żeby przypadkiem nie trafić do psychiatryka za pisanie dziwnych wierszy :D Wiecie już co studiuję, wiecie na którym uniwersytecie, w jakim mieście i na którym roku – powoli odkrywam nowe karty. Wiecie również, że piszę wiersze, lubię poezję, a moim głównym zamiłowaniem, poza poezją, jest pedagogika.  

Napiszcie coś o was, chętnie się dowiem jakie macie zainteresowania, co robicie w życiu. Zachęcam.

Jak myślicie co to mogło być ten twór? Kroczy, jedzie, rower, nie rower?  Czekam na wasze propozycje, uwagi, prośby. Postaram się je spełnić, oczywiście podchodząc zdroworozsądkowo.Myślę już jaką grafikę dać do filmików, żeby lepiej się oglądało, nie tylko słuchało.

Elżbieta Rogalska

Polecam z tego zakresu również wpisy: 

Wiersz Krzyk
Wpis poświęcony Wolontariatowi Tanatopedagogice 

autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 


Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz