6 lipca 2016

Przeniesienie na widza - Instynkt Wilka: Mord w Bergen - Recenzja Elżbieta Rogalska
Detektyw to nie tylko wścibski nos, to nie tylko człowiek o mocnej dedukcji, czy kontaktach, to również zawód wymagający samodyscypliny i mocnych nerwów. Instynkt Wilka: Mord w Bergen to opowieść z krwią w tle. Dość typowo zaplanowana akcja: trochę artyzmu, narkotyki, zbrodniarze, miłość, bogaci rodzice, pieniądze... Tym razem perspektyw mamy sporo. Widz ma okazję widzieć akcję oczami kilku bohaterów. Film serwuje ambiwalentne odczucia od sielanki po silny strach. Gra aktorska detektywa doskonale oddaje reakcje jaką powinien odczuć oglądający film człowiek, może przejść nas dreszcz grozy. Nie jest to horror ale thriller, wobec tego nie zobaczymy drastycznych scen, a "potwór" mimo, że nie chcielibyśmy mieć z nim do czynienia to jednak realny byt - człowiek. 

Zainteresuje cię również:
Serial Instynkt Wilka "Mord w Bergen"
Serial Instynkt Wilka "Gorzkie kwiaty" 
Serial Instynkt Wilka "Oblubieńcy śmierci" 
Film "Judas Ghost"  
Film "Incepcja"
Film "Elling" 
Film "The station agent" 
Film "Babadook" 
autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz