17 lipca 2016

Zadumał się człowiek "Rozważania Pana Z" - Enzensberger - Literatura na świecie Elżbieta Rogalska

 Przeczytałam ostatnio „Rozważania Pana Z” Enzensbergera Magnusa Hansa i naszła mnie zaduma. Co konkretnie chciał Pan Z. uzyskać zadając takie, a nie inne pytania? Skąd ludzie z nim rozmawiający mieli na to czas, w końcu żyjemy w kulturze pośpiechu? Czemu Enzensberger postanowił napisać taką opowieść, która co tu kryć – dłuży się, ale mimo to wciąga? Niewątpliwie nie jest to lektura na jeden wieczór. Zalecane dawkowanie. Koniec końców po lekturze myśli się o treści, nie wiedząc konkretnie o czym – poruszonych wątków jest wiele, a każdy o znamionach filozofii. Zakończę tą krótką recenzję tak: Cicho żyjący człowiek, a jego katastrofy żyją w nim głębiej niż wybuch synergii. 


Źródło: Literatura na świecie 11-12/ 2015 


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz