10 lipca 2016

Pisać, czy nie pisać ? "Pierwsza strona" Elżbieta RogalskaPamiętacie Anakina z "Gwiezdnych wojen" ? Przyjrzyjcie się zdjęciu uważnie: 

Jak można się domyśleć po tytule: "Pierwsza strona" tym razem Hayden Christensen wcieli się w rolę dziennikarza. Film oparty jest na faktach. Co napisać żeby nie zdradzić fabuły? Film ogląda się dobrze, ani nie nudzi, ani nie zachwyca. Gra aktorska głównego bohatera świetna. Ciekawe czy wy byście się domyślili? Prawie cały czas widzimy wszystko z punktu widzenia obserwatora, albo głównego bohatera, momentami reżyser odbiega od tego schematu i pozwala nam widzieć Stephena z perspektywy kogoś innego. Ciekawa historia, zaskakująca. Widz niczego się nie spodziewa, choć w pewnym momencie może przypuszczać. Myślę, że jest to wynik zabiegu widzenia świata przez pryzmat oczu Stephena. Świetny film do analizy pod kątem psychologicznym, relacji i społecznym. 

Zainteresuje cię również:
Film "Droga do zatracenia"  
Serial Instynkt Wilka "Twój aż do śmierci" 
Serial Instynkt Wilka "Mord w Bergen"
Serial Instynkt Wilka "Gorzkie kwiaty" 
Serial Instynkt Wilka "Oblubieńcy śmierci" 
Film "Judas Ghost"  
Film "Incepcja"
Film "Elling" 
Film "The station agent" 
Film "Babadook" 

Możesz też zajrzeć do całości kategori Recenzje Filmów

autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz