1 lipca 2016

Dionizyjsko-apollińskie zestawienie w Instynkcie Wilka: Oblubieńcy śmierci. Recenzja Elżbieta RogalskaInstynkt wilka oblubieńcy śmierci przedstawia nam obraz tajemniczych morderstw, które prowadzą do rzekomej winy nastolatka. Reżyser prowadzi nas przez punkt widzenia detektywów, chłopca oraz towarzyszących wspomnień z poprzednich części cyklu.  Raz dostrzegamy zmianę konwencji z jednego detektywa na drugiego – widz więc ma okazję przyjrzeć się reakcjom obu stron. Niekiedy widzimy dłuższą perspektywę ściganego i goniącego. Fabuły nie będę zdradzać. Motywem przewodnim jest połączenie schematu Dionizosa z Apollo. Scenariusz prowadzi nas do odkrycia starcia tego połączenia – do antyenergii, a może odwrotnie? Dialogi niestety wypadają słabo w porównaniu z poczuciem trwogi, niewiedzy, mroku – jaki tworzy aktor grający detektywa, ogólny krajobraz i muzyka. Szczerze powiedziawszy są mało wyszukane, jakby pisane w pośpiechu, gryzą się z dobrymi fotografiami jakie widzimy przez cały film. 

Zainteresuje cię również:
Film "Judas Ghost"  
Film "Incepcja"
Film "Elling" 
Film "The station agent" 
Film "Babadook" 
autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz