8 grudnia 2016

„Proste ale ważne w zarządzaniu. Jak skutecznie zarządzać ludźmi i zmianą” Adam Dębowski #KrótkaRecenzja Elżbieta Rogalska

„Proste ale ważne w zarządzaniu. Jak skutecznie zarządzać ludźmi i zmianą” Adam Dębowski

Zamierzam napisać dłuższą recenzję. Teraz zamieszczam taką krótką opinię na temat książki.
Po pierwsze jest to debiut Adama Dębowskiego jako pisarza. 


„Proste ale ważne w zarządzaniu. Jak skutecznie zarządzać ludźmi i zmianą” Adama Dębowskiego

to nowość na rynku

książek

psychologicznych, coachingowych czy z zarządzania. Narracja to bardziej opowieść – dialog. Znaleźć można konkretne rozwiązania, parę ćwiczeń. Dla mnie najbardziej ciekawy jest podział rozwoju człowieka na
8 poziomów, czyli podział według Gravesa
. Subiektywnie patrząc, pisarz odpowiada na pytanie Jak skutecznie zarządzać ludźmi i zmianą, ale nie daje konkretnych technik. Może zdradzi je nam w kolejnej książce? Skupia się bardziej na zadawaniu kluczowych pytań, które mają za zadanie wyciągnięcie z drugiej osoby jego problemów i chęć zmiany ich w pozytywną formę, czyli zniwelowaniu ich skutków i wyzbyciu się ich całkowicie z życia. Jest to książka, która bardziej ukazuje drogę dochodzenia do tego jak skutecznie zarządzać ludźmi i zmianą, niż dająca konkretne rozwiązania. Bardziej uzmysławia, naprowadza. Koniec końców człowiek jest zmienną istotą, która ewoluuje w ciągu całego życia.
http://adamdebowski.pl/
Zainteresuje Cię również:
"Psychologia sprzedaży" Mateusza Grzesiaka

autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz