2 grudnia 2016

"historia o Janaszu Korczaku i o pięknej miecznikównie" Józef Ignacy Kraszewski #krótkaRecenzja @Elżbieta Rogalska


"historia o Janaszu Korczaku i o pięknej miecznikównie" Józef Ignacy Kraszewski

Józef Ignacy Kraszewski popisał się ciekawą historią. Wyobraź sobie XVIII wiek. Głównym wątkiem jest miłość. Panujące wówczas normy postępowania zabraniały wiązania się ludzi z różnych klas społecznych. Dochodzi do tego wojna i obrona zamku. Bohaterów jest dużo o różnych charakterach. Wyróżnić możemy Korczaka-dzielnego, biednego sierotę; Dorszak - czyli nie liczącego się z nikim, typowego chama, Jadzie - piękną i delikatną dziewczynę oraz szereg innych postaci. Turkowie atakują, a Polacy bronią. Około trzysta stron (328) ciekawej historii o miłości. Jak się kończy - Kraszewski pozostawia w tajemnicy praktycznie do samego końca. Chociaż opisy wojny są, to jednak książka jest bardziej skierowana do kobiet niż mężczyzn. Chociaż kto wie może i są tacy co marzą o takiej miłości? 


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz