3 stycznia 2017

Agnieszka Radwańska broni tytułu Elżbieta Rogalska
Agnieszka Radwańska broni tytułu


Numer jeden - Agnieszka Radwańska - to Polka, która mieści się w czołowej klasie tenisa ziemnego na świecie. Tym razem zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą. Zapowiada się ciekawe wydarzenie: jedna strona broni tytułu druga strona pragnie go przejąć. Chociaż obie tenisistki dzieli przepaść: Agnieszka Radwańska zajmuje 3 pozycję na świecie, a Sorana Cirstea 78,to każde doświadczenie widza z grą polskiej mistrzyni jest nauką i przyjemnością.


Agnieszka Radwańska z naukowego punktu widzenia


Mistrzowie, mistrzynie, ludzie sukcesu. Nauka i życie mówią nam, że powinniśmy do nich równać, dążyć do podobnego osiągania celu. Nic bardziej mylnego! Tyle razy ile zasiadasz przed telewizorem zamiast wybrać się na spacer – tyle razy mówisz nie – osiąganiom własnych celów. Jest tak, ponieważ sport i każda aktywność fizyczna wykonywana regularnie tworzy w mózgu sieć neuronów odpowiedzialnych za koncentrację i pamięć. Dodatkowym bonusem jest odstresowanie.

Słowa ze świata dorosłych można przenieść na świat dzieci: trening czyni mistrza! Nie umiesz czegoś? Nie martw się, próby i ćwiczenia, myślenie jak zrobić to inaczej – w końcu sprawią, że rozwiązanie przyjdzie samo, a Ty z dumą spojrzysz na siebie, że dokonałeś niemożliwego! Uczniu, nauczycielu, rodzicu – dziecko ma potencjał do wszystkiego, trzeba mu tylko umożliwić rozwój. Stwórz warunki do kształtowania się nowych mistrzów i mistrzyń. To właśnie rodzice pomogli w osiągnięciu celu Agnieszce Radwańskiej. Jednak głównie to ona miała wpływ na swoją karierę: upór, motywacja, determinacja, chęć zwycięstwa, brak poddawania się, dobre myślenie, współpraca.

Takiej werwy do działania wam życzę! 


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz