17 września 2016

Pragnienie bezpieczeństwa #Afirmacja 1 Elżbieta Rogalska

Hej tu Ela

Mam dzisiaj urodziny i postanowiłam podzielić się z wami czymś wyjątkowym, czym są Afirmacje.

Człowiek potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. Psychologia zbadała działanie mózgu, który można wspomóc na wiele sposobów. Afirmacje to sposób na pobudzenie podświadomości do działania w określonym kierunku. Istniej kilka praw umysłu człowieka - w psychologi. Jedno z tych praw to prawo przyciągania. Właśnie nim posługują się afirmacje. Mają za zadanie przyciągnąć do siebie to co afirmujemy. Afirmacje pisze się w określony sposób. O to przykład afirmacji do poczucia bezpieczeństwa:

Akceptuję niespotykane rzeczy i  wszystkie pozytywne zmiany w całym swoim życiu

To jedno zdanie powtarzane sobie kilka razy 20-30 to afirmowanie poczucia bezpieczeństwa. Niektórym ludziom pomaga, na innych nie działa, ale potwierdzone naukowo jest, że taka konstrukcja zdania trafia do podświadomości człowieka. Dzieje się tak, bo nasz mózg może za jednym razem pomyśleć tylko jedną rzecz. Taka afirmacja odgania złe myśli i przyciąga myśli akceptujące, poprawiające poczucie bezpieczeństwa. Podświadomość będzie dążyć do spełnienia powtarzanej sobie obietnicy. To jest tak jak wtedy gdy powtarzasz sobie: "Nie zdam, nie zdam" - i rzeczywiście masz problemy ze zdaniem. To samospełniająca się przepowiednia. Warto ją zastosować, bo może pomóc, a z całą pewnością nie zaszkodzi. 

autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz