19 maja 2015

Zauważaj potrzeby drugiego człowieka - McGinnis Elżbieta Rogalska

Można określić, dokąd zmierzają, kiedy się wie, skąd przychodzą.
Alan Loy McGinnis "Sztuka motywacji, czyli: jak wydobyć z ludzi to, co w nich najlepsze."Wszystko z czego czerpaliśmy i czerpiemy inspiracje, do czego zostaliśmy zmuszeni bądź przypadkowo na coś natrafiliśmy, ludzie których poznaliśmy - wszystko to wpływa na to jacy jesteśmy teraz.  Nasze doświadczenia wiele o nas mówią. Dlatego kiedy chcesz kogoś zmotywować do działania, musisz uwzględnić to czym ta osoba kieruje się w życiu. Czy ważniejszy jest dla niej odpoczynek czy zaangażowanie; czy woli zrobić coś szybciej żeby później mieć więcej wolnego czasu bez zmartwień, czy woli zrobić coś pod koniec terminu.W trakcie poznawania drugiej osoby jej potrzeby się zmieniają, dlatego nie można motywować kogoś w ten sam sposób co wcześniej. Informacje o drugiej osobie trzeba aktualizować - poznawać drugiego człowieka ciągle na nowo. Jest to druga zasada sztuki motywacji McGinnisa: Zauważaj potrzeby drugiego człowieka.


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz