15 maja 2015

Emocje – edukacja społecznaEnergia która przepływa z ciała do ciała. To miłość płynie przez drgania powietrza. To chwila kiedy poczucie bezpieczeństwa i zaufania wygrywa starcie z hamowaniem emocji.  Dlatego dziwne, że w edukacji tak mało czasu poświęca się emocjom, uczuciom, umiejętności śmiania, empatii.  Edukacja społeczna to właśnie w jej ramach porusza się trudne tematy związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Przemysław Grzybowski proponuje terapie śmiechem, w której ramach , ćwiczy się emocje, empatie, uczucia, a nawet umiejętność obcowania z umierającymi. Umiejętność radzenia sobie z emocjami własnymi i innych to przecież wytyczne kompetencji emocjonalnej. To również umiejętność nazywania emocji z czym problem ma nawet osoba dorosła . Chcesz kochać zacznij kochać siebie. Chcesz rozumieć emocje innych zacznij od rozumienia własnych emocji. Co dziś czułam, co czuje teraz, jakie uczucia dominują? Nie musisz zapisywać, wystarczy, że powiesz sobie w myśli: czuje teraz…, czułam wtedy… Odczuwam … wtedy gdy… 


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz