8 października 2015

Tylko pudełko ? a może coś więcej... Elżbieta Rogalska

(zasoby internetowe: komputerswiat.pl)

Pozornie niczym nie wyróżniająca się kostka jest stworzona z metalu, konkretnie aluminium. Z kulturowo-społecznego punktu widzenia jest uosobieniem minimalizmu. Cztery ściany w kolorze biało-szarym. Dlaczego właśnie tak przedstawia się jej wymiar? Kostka ta jest wyrazem solidarności z firmą apple. Zatem nie ma w sobie nawet krzty hardware czy oprogramowania.  Jest najczystszą postacią zaściankowego świata, opatrzonego zewnętrznym pozorem współczesnej mobilności.  Prezentuje tożsamość społeczną super-market, w której wszystko ma być fast. Konsumujemy więc, a w rezultacie zostajemy z kostką w ręku. Białą, z szarymi punktami i pustą w środku konstrukcją. Brniemy w  ilość, a nie jakość. Bez oprogramowania (wewnętrznej spójności) i hardware (wartości chroniących naszą moralność, etykę etc.).  Mamy nieograniczone możliwości. Jednak zamknięci w świecie ilości nie dostrzegamy możliwości pełnych jakości. 

Posługując się własną twórczością:

transformacja ludzkich głów na kształt obelisku
obrzucony ów zapalnik z cementu deszczem błota
minimalizm białych ścian jak trumna na cmentarzysku
zwiedzamy biały świat obrazów i wizerunków
w ramach wgłębieniach w filarach stojących kolumn
w podłodze ułożonych kostek również bielonych
biały świat zaprasza do rzekomej czystości
z szarymi wgłębieniami szarej codzienności
odkładam więc na miejsce wizerunki  pajęczyn
z drewnianych zaczynów wyrastających myśliautor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz