18 października 2015

Nocny lot - Antoine de Saint - Exupery Elżbieta Rogalska

Zapraszam na piąty odcinek cyklu bywają na blogu: Pierwsze spojrzenie. Nie będzie długich wywodów, nie będzie rozbierania książki na części, nie będzie cytatów. Pierwsze przemyślenia po przeczytaniu. 


Tym razem o książce, nie naukowej, ale za to wielkiego autora: Nocny lot- Antoine de Saint - Exupery.Książka o władzy, życiu, śmierci, nadziei, miłości, rozpaczy, prawdzie - wszystkie wymienione dziedziny są subiektywne. Książka pełna subiektywności, która powoduje refleksję nad losem. Prawda Pana/Pani jest tak samo realna co prawda moja. W obliczu tak zarysowanych prawd nie sposób jest dociec, która prawda jest prawdą. Prawda Pani/Pana jest prawdą, moja prawda jest prawdą. Każda z nich jednak jest trudna do uchwycenia.  autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz