22 czerwca 2015

Motywacja - Wysoko ustawiaj poprzeczkę doskonałości Elżbieta Rogalska


Marzenie zaczyna się od nauczyciela, który w ciebie wierzy, który cię ciągnie, popycha i prowadzi na kolejny poziom, czasem szturchając ostro zakończonym patykiem, któremu na imię prawda.

Alan Loy McGinnis Sztuka motywacji.


Ustalanie celów, do których osiągnięcia jest droga wymagająca adekwatnego do możliwości wysiłku – sprzyja podnoszeniu poprzeczki coraz wyżej, by stać się coraz bardziej doskonałym. Cele te powinny być krótkoterminowe tak by co jakiś czas osiągać sukces. Nic tak nie motywuje jak zrealizowanie zamierzonego celu. Według McGinnisa doskonałość wiąże się również z przestrzeganiem panujących norm i zasad panujących w danej firmie. Dla mnie, z uwagi na chęć bycia nauczycielem, doskonałość jest związana z trzymaniem się zasad ale własnych, swoich marzeń, celów, zamierzeń, z uwzględnieniem dobra innych ludzi, które nie może się obejść bez rygorystycznego egzekwowania poszanowania własnych wartości i praw. Czasami potrzeba nam kogoś kto motywuje nie tylko pozytywnym wzmocnieniem ale też negatywnym, pomiędzy nimi potrzebny jest balans (przeciwwaga).


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz