27 sierpnia 2016

Tajemnice Manhattanu - krótka recenzyjka Elżbieta Rogalska
Tajemnice Manhattanu

Kiedyś myślałam sobie o przestrzeni jako wewnętrznej strukturze człowieka. Profesor Justyna Nowotniak uświadomiła mi, że przestrzeń zewnętrzna bardzo mocno oddziałuje na wewnętrzną. Był dzień, w którym przypomniał mi się ten wykład, a w moje ręce wpadł film pt. „Tajemnice manhattanu” z 2016 roku. Jakby to było stworzyć film o przestrzeni Manhattanu… Nie. Film ten opowiada zupełnie o czym innym. To kwestia dziennikarska, jako fachu o znamionach detektywistycznych. Ile żon ma mężów, którym „okazja trafia się tylko raz w życiu”? Ilu mężczyzn jest psychopatami, a ile kobiet to manipulantki, czy wszyscy ojczymowie są tak niedobrzy dla swoich przyrodnich córek? Na te pytania i wiele więcej nikt nie zna odpowiedzi. Jeśli poszukujesz prawdy, albo lubisz filmy które poruszają trudne kwestie w sposób – ukazywania życia jakiś rodzin/osób, to z całą pewnością nie zaszkodzi obejrzeć „Tajemnice Manhattanu”. Rodzina tworzy zasoby kulturowe, obyczajowe, społeczne w mózgach potomnych. Na kogo wyrośnie twoje dziecko? Co mu przekazujesz? Przestrzeń obrazu na ekranie przekazuje wiele treści. Zawsze jest to dychotomia: dobre lub złe. Po której stronie barykady stoisz?


możesz zajrzeć też do całości działu recenzje filmowe

autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz