24 lutego 2017

Jesteś nauczycielem będziesz zajmować się głównie agresją? 2017 Elżbieta Rogalska

Jesteś nauczycielem będziesz zajmować się głównie agresją?Przeglądam statystyki bloga. Trafiacie na mojego bloga głównie poszukując informacji na temat  agresji. Zdziwiłam się, ponieważ agresji poświęciłam może dwa wpisy. 

Tknęło mnie to aby poszukać książek godnych polecenia dla studentów pedagogiki. Tak trafiłam na kilka blogów, między innymi Profesora Bogusława Śliwerskiego, czy pedagogiczna. Pewnie domyślacie się jakie książki polecały te linki znalezione w sieci. Tak były to książki z zakresu agresji i przemocy. U Profesora przemocy cyberprzestrzennej, a w pedagogiczna agresji w szkole.

Przyszło mi na myśl, że może jako nauczyciel będziesz się głównie zajmować agresją w szkole i przedszkolu... Interesujące, ponieważ tak jak studiuję 5lat pedagogikę, tak jeszcze nie spotkałam się z wykładami poświęconymi stricte agresji czy przemocy. Wybrałam się raz na seminarium poświęcone resocjalizacji, tam jedynie poruszono temat autoagresji oraz przemocy w cyberprzestrzeni... Na studiach temat został pobieżnie poruszony na ćwiczeniach, jednak w dość mało interesujący sposób. Powiedziałabym, że szkodliwy - nie można ćwiczyć bez wiedzy. Gdyby tak wykłady dawały teorię jak zachować się w praktyce, tak te ćwiczenia się w reakcji na agresję ze strony ucznia, miałyby większy sens - szczerze powiedziawszy więcej się dowiedziałam jak nie reagować niż co robić rzeczywiście.

Tymczasem myślę, czy nie zgłębić tematu agresji bardziej. Widać, że zainteresowanie tą tematyką jest spore na moim blogu. Przyda się również w życiu, nigdy nic nie wiadomo...


Autor:
Elżbieta Rogalska: technik informatyk pedagog, studentka, pracuje jako copywriter.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz