19 października 2016

Konfrontacja na pełnej wodzie #Nóż w wodzie Elżbieta Rogalska

Konfrontacja na pełnej wodzie "Nóż w wodzie" Elżbieta Rogalska

Ah ta wojna między mężczyznami.Jak by inaczej skoro na pokładzie jest kobieta. Bogactwo pozwala człowiekowi na zakupienie wymarzonych rzeczy. Konsumowanie to również używanie długotrwałe, jak na przykład pływanie jachtem. Fabuła to spotkanie trzech osób na pełnej wodzie. Konfrontacja dotyczy całego zakresu życia. Nieporozumienie pomiędzy młodym buntownikiem z ideałami a bogatym tradycjonalistą. Oczywiście towarzyszy im kobieta. Napięcie rośnie wraz z widzianymi kadrami, które są piękne. "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego tworzy piękny klimat. Zresztą sama obsada wiele wnosi: Jolanta Umecka, Leon Niemczyk, Zygmunt Malanowicz.
Pedagogicznie rzecz ujmując to film, który przedstawia podstawowe cechy mężczyzn - oczywiście związanych z czasami powstania filmu, nie współczesnymi. Współcześnie wszystkie cechy się zacierają. Dążą do balansowania pomiędzy zaradnością a delikatnością u obu płci.


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 


Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.

Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz