6 września 2017

Ty tworzysz siebie Elżbieta Rogalska 2017


Ty tworzysz siebie


Na pewno miałeś w życiu sytuację kiedy ktoś chciał decydować o Twoim życiu. Na początku to byli rodzicie i mieli rację, ponieważ byłeś zbyt mało doświadczony aby móc określić co jest dla Ciebie lepsze. Zwłaszcza rodzice dający dziecku odrobinę wolności i wybór w prostych sprawach. Później nauczyciele, ponieważ takie są normy w szkole. Następnie przyszedł czas wyboru studiów czy pracy. Tutaj wybór należał już do Ciebie.

„Wolę być NIKIM w taki dzień
Niż KIMŚ wśród ciemnej nocy”
Joanna Kulmowa „Wio! Leokadio”.

Tekst, który wzbudza myśli jest nieocenionym tworzywem przyszłości, parafrazując Urszulę Chęcińską z książki „Poetka i paidia. O muzie dziecięcej Joanny Kulmowej”. Joanna Kulmowa opisuje w tych dwóch wersach dzisiejszą notkę. 

Zawsze chciałeś być sobą a nie kimś innym. Wobec tego po co robisz coś dla poklasku kolegów i koleżanek? Czemu decydujesz się na coś, ponieważ ktoś na kim Tobie zależy tego oczekuje? „Rób swoje i nie patrz się na innych, pamiętaj dzieciak, żeby być wolny musisz być silny”, - jak śpiewa wokalista Pokój z widokiem na wojnę. Atmosfera na dworze również nie powinna być przeszkodą dla Ciebie w realizowaniu własnej pasji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz