9 czerwca 2017

Zaufanie to podstawa ! Elżbieta Rogalska 2017


Zaufanie to podstawa ! Elżbieta Rogalska 2017Bywają ludzie, którzy dla osiągnięcia krótkoterminowej korzyści są w stanie wbić nóż w plecy, bawić się i stosować przymus. Często grożą w zakamuflowany sposób. Osoby te manipulują, wtłaczają w poczucie winy, zwalają winę na Ciebie, odwracają kota ogonem...
Nie myślą długoterminowo, o nawiązywaniu relacji.

Znam kilka takich osób. Takie osoby pamiętam na całe życie, straciły one moje zaufanie i już nigdy go nie odzyskają.

Takie osoby wymyślają różne rzeczy na Twój temat, twierdzą, że coś powiedziałeś - nawet jeśli tego nie zrobiłeś. Starają się wybielić, fakty przeinaczają na swoją korzyść. Takie osoby lądują na liście serca: nie dla biznesu, nie dla przyjaźni. 

Nie warto niszczyć sobie relacji, nigdy nie wiesz kim ktoś zostanie w przyszłości - nie mam na myśli tylko biznesu. Również myślę tutaj o pomocy.

Problem polega na tym, że ich kłamstwa łatwo można obalić. Każdy człowiek prowadzi jakiś tryb życia, ma określony charakter,zachowuje się w pewien sposób, czy używa słów dla siebie typowych, konstrukcji zdania. Istnieją osoby, które mogą to potwierdzić. 

Właśnie dlatego nazywa się to działaniem krótkofalowym, bo wykrywalnym i łatwym do obalenia.

Dlatego zanim coś komuś powiesz,zastanów się czy na pewno ufasz tej osobie. Nigdy przenigdy nie manipuluj emocjami, nie wtłaczaj w poczucie winy, ponieważ może się okazać, że złamiesz komuś nie tylko serce ale również jego zaufanie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz