14 września 2016

Twoje wnętrze nie dla każdego #Station Agent Elżbieta Rogalska


Hej tu Ela


 

Gdy człowiek spotyka karła...

Kiedy ludzie spotykają na swojej drodze osobę o naprawdę niskim wzroście to wiedzą, że ma do czynienia z karłem.Taką rzeczywistą wersją hobbita. 
Sympatia i antypatia dziełem karłów


 Są to ludzie, których często się wyśmiewa, ze względu na ich wzrost. Dobrzy ludzie jednak świadomi, że osoba o bardzo niskim wzroście jest człowiekiem i ma uczucia. Dlatego wiedzą, że karły mogą darzyć ludzi sympatią i antypatią - tak, zupełnie tak samo jak oni.

 

Bliscy są najważniejsi

Wiem, że istnieją osoby inteligentne i dlatego nie zwraca tak bardzo uwagi na odmienność i raczej akceptują ludzi. Koniec końców co ich interesuje nieznana im osoba, którą widzą pierwszy raz w życiu, albo wiedzą, że niedługo ich drogi się rozejdą? Wychod z założenia, że walczyć to można o bliskich, o osoby na których im zależy.Reszta? Resztę szanują ale nie martwią się nimi - po co im dodatkowe zmartwienia? Dbają o tych którzy są im bliscy. Nie koniecznie to musi być rodzina, ale ktoś kogo najnormalniej w świecie lubią.

 

Zachowaj część swojego ogrodu dla siebie

Pamiętają o tym, że ich wnętrze nie musi i nie powinno być otwarte dla każdego. Wiedzą, że warto zachować jakieś zakamarki swojego wewnętrznego ogrodu tylko dla tych najważniejszych osób,a te całkiem małe ukryte w zaroślach miejsca - tylko dla siebie. Nie każdy zasługuje na ich uwagę i miejsce w sercu.

autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz