13 września 2016

Miłość nie zna granic #Boska Florence Elżbieta Rogalska


Oglądaliście Boską Florence? Jeśli nie to żałujcie, wzruszający film
Kilka pytań do filmu
Komedia, wzruszenie, a może dramat? Jak to jest kochać muzykę – chorobliwie? Jak to jest z pianinem, fortepianem i próbą śpiewania. Czy film ten ukazuje cały przemysł produkcji muzycznej, jaki ma miejsce współcześnie? Ile gwiazd korzysta z komputerowej obróbki? Co by było gdyby nie posiadane pieniądze? Co kryje teczka?
Co w filmie?
Świetna Meryl Streep i cudny Hugh Grant w filmie pt. "Boska Florence", reżyseria Stephen Frears, scenariusz Nicholas Martin, 2016 rok. Starsza kobieta i jej mąż są niezmiernie bogaci. Ona postanawia śpiewać operowo, on spełnić jej marzenia. Dołącza do nich młody muzyk. 

Subiektywnym zdaniem
Muzyka, Choroba, Miłość, Pieniądze i urok. Bo kocha się duszę. Komedia z lekką nutą dramatu - jak na komedię może wydawać się mało śmieszna, zwłaszcza jeśli spojrzy się sercem, nie uszami. Ogólnie polecam, tym, co nie wierzą w miłość, jak również tym co lubią uczucia na ekranie. Kto nie marzy o oddaniu? Można pokochać, gdy się kogoś pozna. Trochę absurdalny film – ale może właśnie to miało śmieszyć?

Ogólna ocena:
Jak na zestaw Meryl Streep i Hugh Granta to całkiem dobre role, sądzę, że bez nich scenariusz mógłby wyjść nieco bardziej zbyt poważnie. Na szczęście aktorzy zagrali poważne rzeczy z lekką nutą niedorzeczności. Trochę absurdu nie zaszkodzi widzom. 


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz