29 listopada 2015

Metafizyka śmierci - Ireneusz Ziemiński Elżbieta Rogalska

Ireneusz Ziemiński napisał dosłownie Metafizykę śmierci. Oznacza to, że treść książki zawiera zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty tego zagadnienia. Nie znajdziemy w niej gotowych rozwiązań, a po przeczytaniu całości zostaniemy sami z jeszcze większą ilością pytań, niż przed sięgnięciem po tą publikację. Filozofia ma to do siebie, że poszukuje zamiast dawać gotowe rozwiązania, zadaje pytania zamiast odpowiadać, jątrzy i poddaje w wątpliwość zamiast utwierdzać. Książka Ireneusza Ziemińskiego jest w pełni o śmierci, wieloaspektowość, wielowątkowość, a dodatkowo elementy literaturoznawstwa czynią tą pozycję wyjątkowa, w zbiorze książek o śmierci. Zamierzam zrobić opracowanie: tabelki albo mapy myśli, ewentualnie okręgi - burzę mózgów według Justyny Nowotniak, którego substytut można zobaczyć pod tym linkiem (choć nie jest on do końca wierny odzwierciedleniem pomysłu profesor). zobaczymy. Podsumowując warto przeczytać dla samego faktu poszerzenia horyzontu myśli na temat śmierci i samowiedzy, samoświadomości, poznania siebie samego. 


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz