16 września 2015

Prawy umysł Jonathan Haidt Elżbieta Rogalska
Pierwsze spojrzenie to odcinki dotyczące natychmiastowych przemyśleń, na dany temat, książek, filmów, wierszy, obrazów, zdjęć etc. Dzisiaj zapraszam na pierwsze spojrzenie na Prawy umysł Jonathana Haidta.


Pierwsze wnioski po przeczytaniu książki,w dużym skrócie. Autor potwierdza swoje tezy. Odpowiada na pytanie dlaczego, a głównym tego przyczynek zdradza już na samym początku. Liczne dowody, liczne badania, dużo psychologii.W istocie jest to książka o fundamentach moralnych, którymi kieruje się każdy człowiek, nawet ateista. Zależność, którymi fundamentami moralnymi się kierujemy, jest zależne od genów, wychowania i samowychowania. Fundamenty te kierują nami przy wyborach politycznych i religijnych. 


autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz