1 lipca 2015

SHUS - Profilaktyka - dr A. Sander Elżbieta RogalskaDr A. Sander opowie o wielu aspektach profilaktyki, o rzeczywistych problemach rodzin, kultury, społeczeństwa. Duży nacisk doktor położyła na alkoholizm, prezentując spostrzeżenia swoje z pomocą jej studentów. Usłyszymy również o piętnowaniu osób uzależnionych, traktowanych jako pijaków kontra chorych - etykieta społeczna, naklejka. Doktor Sander powie też o płodowym zespole alkoholowym. O rytuałach życia społecznego – nie uleganiu naciskom grupy ze świadomością jestem uzależniony i muszę z tym żyć. Żyć, a więc funkcjonować w społeczeństwie, z uwagą na to co się je i pije, by nie powrócić do dawnego nałogu.
A. Sander opowie również o terapii w trzecim poziomie profilaktyki, o przeżyciach traumatycznych.
Cele: promowanie zdrowia, wydłużanie życia, redukowanie osób przejawiających zachowania dysfunkcyjne i wiele więcej…
Usłyszymy o integracji, tak żeby poszczególne jednostki, które nazwiemy wyspami, połączyły siły i stworzyły jedną wielką wyspę. Jedną wielką wyspę trudniej jest podbić niż pojedynczą wysepkę. Promocja grupolubności.

Jest to w dużej mierze dążenie do środowiska wolnego od zagrożeń.
Po więcej zapraszam na:Doktor mówi ciekawym, barwnym i konkretnym słowem.autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz