18 kwietnia 2015

Przestrzeń i wolność Elżbieta Rogalska

Powiedz mi, jaka jest przestrzeń, w której żyjesz a powiem ci, jaka jest twoja wolność„.
Józef Tischner
Wolności potrzebuje każdy. Przestrzeń ma różne znaczenia, może być domem, kryjówką, krajem, kontynentem. Jednak dla mnie przestrzeń to wnętrze człowieka: jego nadzieje, aspiracje, ambicje, uczucia, emocje. Nasze wnętrze może zostać zdeptane, tak jak burzy się domy. Zniknie wzajemność, zniknie więź, zniknie miłość, przyjaźń, nadzieja legnie w gruzach. Z coraz większym trudem i lękiem zawieramy nowe znajomości, tworzymy skorupę, jaskinię – kryjówkę. Kryjówka ta jest na tyle bezpieczna, że nie chcemy jej opuścić. Najgorsze co może się stać to wewnętrzny brak wolności. Jesteś wolnym człowiekiem?


literatura:
Józef Tischner, Przestrzeń jako projekt wolności.

autor: Elżbieta Rogalska: z wykształcenia technik informatyk, pedagog. Pracuje jako copywriter - content marketer. 

Pedagog, technik informatyk. Publikowała na łamach: "Edukacja i Dialog", "Nestor" i licznych portalach edukacyjnych i poetyckich.
Zajmuje się tematyką:  Przywództwem w edukacji, Tanatopedagogiką, Ciszą w życiu i twórczości Janusza Korczaka, Sytuacją Szkoły Wyższej w Polsce, Michelem Foucaultem, Reportażem, Horrorem wampirycznym,  Mateuszem Grzesiakiem, Justyną Nowotniak, e-commerce, content-marketing, SEO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz